12 najbardziej przerażających stworzeń, jakie żyją w oceanie. Nie oglądaj ich przed snem!

Głębiny oceanów wzbudzają zainteresowanie człowieka, gdyż ciągle jeszcze nie są do końca zbadane. Nie wiadomo zresztą, czy kiedykolwiek będą… Istnieje jednak wiele zwierząt głębinowych, które udało się zobaczyć badaczom. Większość z nich nie została dobrze poznana, jednak dysponujemy ich fotografiami. Z reguły wygląd morskich potworów budzi przerażenie…

Zobaczcie 12 najstraszniejszych głębinowych stworzeń, jakie udało się sfotografować i poznać współczesnemu człowiekowi!#1. Mitsukurina, czyli rekin-goblin.

przerazajace-morskie-stworzenia1#2. Osedax, czyli robaki zombie, żywiące się kośćmi martwych organizmów.

przerazajace-morskie-stworzenia2#3. Dragonfish – ryba smok, przyciągająca ofiary emitowanym w ciele światłem.

przerazajace-morskie-stworzenia3#4. Melanocetus johnsonii, zwana też czarnym diabłem morskim, słabo poznana ze względu na środowisko, w jakim żyje – około 2000 m pod powierzchnią wody.

przerazajace-morskie-stworzenia4#5. Coffinfish – ryba kijanka, której lepiej nie brać do ręki… Jej kolce są wtedy najmniejszym zmartwieniem…

przerazajace-morskie-stworzenia5#6. Fangtooth – ryba z kłami, jest niewielkich rozmiarów zwierzęciem (osiąga do 18 cm) i groźnie wygląda na szczęście tylko na zdjęciach :)

przerazajace-morskie-stworzenia6#7. Rekin długoszpar, potężnych rozmiarów, uwielbiający wygrzewać się na słońcu, nie zrobiłby wam krzywdy, gdyż… żywi się planktonem! 

przerazajace-morskie-stworzenia7#8. Chauliodus sloani, ryba promieniopłetwa  z rodziny wężorowatych.

przerazajace-morskie-stworzenia8#9. Rekin wielkogębowy, słabo poznany, bo człowiek spotkał go do tej pory zaledwie… 55 razy! Mimo groźnego wyglądu i sporych rozmiarów (nawet 5,5 m długości) nie zrobiłby wam krzywdy – żywi się planktonem.

przerazajace-morskie-stworzenia9#10. Bathynomus, padlinożerny skorupiak, wyglądem przypominający stonogę. Nie należy do zbyt urodziwych…

BN_TakeMeToYourLeader5.jpg#11. Szkaradnica to ryba tak groźna, jak wskazuje na to jej wygląd. Mimo że nie jest duża, jej jad może być dla człowieka zabójczy. Są jednak śmiałkowie, którzy zdecydowali się hodować ją w akwariach…

przerazajace-morskie-stworzenia11#12. Topornik wyłupiasty – przerażające oczy ryb należących do tego gatunku są skierowane ku górze, aby mogła ona dostrzec resztki spadającego z góry jedzienia.

przerazajace-morskie-stworzenia12

ŹródłoJeżeli uważasz, że ten post zainteresuje Twoich znajomych, podziel się nim na Facebooku, używając przycisku poniżej.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply