Przetestuj spostrzegawczość i odpowiedz, z ilu trójkątów składa się kot. Nie daj się zmylić, ta zagadka jest tylko pozornie prosta

Większość z nas szkołę ma już dawno za sobą.

Niewiele już pamiętamy ze szkolnej ławki, a wiedza, którą niełatwo się zdobywało, bardzo szybko ucieka z naszych głów. Czasami problemem mogą być dla nas proste działania matematyczne. Nie wykonujemy ich w końcu na co dzień, a to praktyka czyni mistrza, prawda? W pracy również niewiele mamy do czynienia z zadaniami logicznymi.

Rzadko (na szczęście) zdarzają się problemy, które wymagają od nas ruszenia głową, wytężenia jej i wysilenia się na dużo większą niż zwykle kreatywność.  Zwykle wykonujemy pewne czynności schematycznie, na czym mocno traci nasz umysł, który gubi dziecięcą bystrość.

Sprawność umysłu każdy z nas może jednak ćwiczyć. W internecie pełno jest testów i zagadek logicznych. Powstają specjalne strony, na których można sprawdzić swoją spostrzegawczość i uczynić użytek z logicznego myślenia. Choć zamieszczane na nich testy i zadania nie zawsze są łatwe, ich rozwiązywanie gwarantuje rozrywkę i dużo dobrej zabawy, a udzielenie poprawnych odpowiedzi wiele satysfakcji.

Zagadka, którą mamy dziś dla Was, szybko podbiła serca Internautów. Rozwiązujący ją m.in. ze strony Matchstick Puzzles  podzielili się na trzy obozy. Jedni byli przekonani, że kot składa się z 16 trójkątów. Druga grupa twierdziła, że Ci pierwsi nie doliczyli się 2 figur, a poprawną odpowiedzią jest 18. Przedstawiciele ostatniego z obozów twierdzili, że wyżej wymienieni nie mają racji, a kot złożony jest z 20 trójkątów.

A Wam jak się wydaje? A może rozwiązanie jest zupełnie inne?  Odpowiedź znajdziecie na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facebook.com, wikr.com

Reply