Przez 35 lat jadła tylko eucharystię i przeżywała męki Chrystusa. Przepowiedziała Polsce niezwykłą przyszłość

Wiele jest na świecie zagadek, których nie potrafimy ogarnąć rozumem. 

Zwykle taki wstęp dotyczy zjawisk paranormalnych. Zastanawiamy się, czy w nawiedzonym domu rzeczywiście straszy, czy duchy istnieją i czy naprawdę przychodzą na ziemię pozałatwiać niepokojące je sprawy. Próbujemy się dowiedzieć, czy w Kosmosie jest jeszcze ktoś oprócz nas itd. Czasami jednak najdziwniejsze i najtrudniejsze do pojęcia dla nas, zwykłych śmiertelników są zagadki wiary. Taka jest też z pewnością historia Teresy Neumann. 

Teresa Neumann była niemiecką mistyczką i stygmatyczką. Urodziła się w katolickiej rodzinie krawca w Bawarii w 1898 r. Kiedy miała 20 lat, gdy w gospodarstwie jej wujka wydarzył się okrutny wypadek. Wybuchł pożar, który szybko zaczął trawić zagrodę krów. Dziewczyna próbowała ratować zwierzęta, gdy spadła na nią duża nadpalona belka. Teresa była w ciężkim stanie, który z każdym dniem się pogarszał. Prawie całkiem straciła wzrok (widziała tylko cienie) i została sparaliżowana. 

Młoda dziewczyna modliła się wtedy dużo do swojej imienniczki, Teresy z Lisieux (św. Teresy od Dzieciątka Jezus), która miała zostać beatyfikowana. W dniu jej beatyfikacji 29 kwietnia 1923 r. sparaliżowana dziewczyna odzyskała wzrok, a 17 maja 1925, w dzień kanonizacji karmelitanki wróciła jej władza w nogach.

To nie był jednak koniec cudów w życiu młodej dziewczyny. 5 marca 1926 r., który był też Wielkim Piątkiem, kilka centymetrów poniżej jej serca otworzyła się rana. Teresa nie powiedziała o tym nikomu, ale tego, co działo się później nie mogła już ukryć. W następny piątek, 12 marca sytuacja się powtórzyła. Zabliźniona już rana otworzyła się ponownie, zaczęła się z niej wylewać krew. Teresa miała niezwykłe wizje. Kolejnego piątku, 19 marca sytuacja się powtórzyła i młoda dziewczyna nie mogła już tego ignorować. Zdradziła się siostrze. Zaniepokoiło ją, że tak jak rany nagle otwierają się na jej ciele, tak samo znikają, gdy dzień mija. 

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply