Poznaj kilka absurdalnych zakazów uderzających w prawa kobiet. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę!

Równouprawnienie i przestrzeganie praw kobiet to wciąż bardzo problematyczne tematy. Często słyszymy o nierówności płciowej w zarobkach i dostępie do niektórych zawodów. 

Na szczęście problem ten powoli zamiera. Istnieją jednak na świecie miejsca, gdzie ograniczenia wobec kobiet ocierają się o absurd.

collageIstnieje wiele dziwnych zakazów i aktów prawnych, które uderzają w kobiety. Niektóre są pozostałością po dawnych, zdecydowanie mniej tolerancyjnych czasach. Nadal są one jednak częścią obowiązującego prawa i za ich naruszenie można być pociągniętym do odpowiedzialności karnej. Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka najdziwniejszych i najbardziej skrajnych przykładów.

W Arabii Saudyjskiej kobiety/dziewczynki nie mogą kupować lalek Barbie. Zamiast tego zaproponowano im lalki Fulla, uznawane za… mniej kontrowersyjne. Czyżby sposób na wspieranie krajowego przemysłu?

(Taringa)

1Na Florydzie kobiety stanu wolnego, wdowy i rozwódki nie mogą skakać na spadochronie w niedziele. Czemu akurat w niedziele? Tego nie wie nikt.

(Places in san diego)

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply