Złote rady Davida Rockefellera, najsłynniejszego miliardera świata, który dożył niemal 100 lat 

Choć wielki sukces chce osiągnąć każdy, tylko nielicznym to się udaje.

Od kogo czerpać mądrość i wiedzę, jeśli nie od ludzi, którym się udało osiągnąć to, o czym inni nawet nie marzą w najśmielszych snach. Dziś proponujemy skorzystać z życiowego doświadczenia Davida Rockefellera, amerykańskiego „króla nafty”, który stał się symbolem zarodowego sukcesu.

 

David Rocefeller urodził się w Nowym Jorku w czerwcu 1915 roku rodzinie naftowych potentatów. Ukończył Harvard, a także uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Chicago. W swoim długim i ciekawym życiu piastował wiele wysokich stanowisk (banki, organizacje non-profit, przedsiębiorstwa). Zmarł w marcu 2017 roku, przeżywszy 98 lat.

Fortunę przyniósł mu pakiet większościowy w przedsiębiorstwach w branży paliwowej i energetycznej. W momencie śmierci jego majątek został oszacowany na około 3 miliardy dolarów, ale zapewne był większy, gdyż dane o wielu aktywach utrzymywano w sekrecie.  Bez wątpienia był to człowiek wielkiego sukcesu, którego rady warto wcielić w życie.

 

Biznesowe rady Davida Rockefellera

1. Wspólna praca nie przeszkadza w przyjaźni

Często rekomenduje się rozdzielanie życia osobistego od zawodowego, ale Rockefeller uważał, że nie ma nic złego w przyjaźnieniu się ze swoimi biznesowymi parterami. Więź przyjaźni może bowiem wzmocnić relację i pomoc przetrwać kryzysy, a także skłania do intensywniej i bardziej zaangażowanej pracy. Milioner takie wnioski wyciągnął z obserwacji ojca i jego relacji z innymi biznesmenami.

Kolejne rady znajdziecie na dalszych stronach artykułu. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply