Schody już nie muszą być nudnym elementem domu! Zobacz 22 projekty, które ze schodów uczyniły małe dzieła sztuki

Każdy, kto wybudował lub buduje piętrowy dom wie, jak ważna jest decyzja dotycząca postawienia schodów. Zazwyczaj podczas ich wyboru zwracamy uwagę na funkcjonalność danego modelu, jego rozmiary czy cenę. Są jednak domy, których właściciele potraktowali schody nie jako konieczną część budynku, ale jako prawdziwą ozdobę wnętrza. 

Myśląc schody zazwyczaj widzimy przed oczyma tradycyjne stopnie, regularnie następujące po sobie w płaszczyźnie pionowej. Czasem wyobrażamy sobie schody zlokalizowane na mieście, z długimi i niskimi stopniami i tylko nie liczni mówiąc o schodach, będą mieli na myśli nieszablonowe konstrukcje, które nie tylko spełniają swoją określoną funkcję, ale również cieszą oko domowników i gości. Jak pokazuje fantazja projektantów, schody mogą stanowić bardzo ciekawy element estetyczny wnętrza.


schody-pas


Mówi się, że dom jest odzwierciedleniem duszy domowników. Jeśli tak, to właściciele poniższych nieruchomości mają bardzo bogate i artystyczne wnętrza, gdyż zdecydowali się na zakup oryginalnych modeli schodów. Wybrane przez nich konstrukcje to klejnoty wzornictwa, które ze zwykłego elementu strukturalnego domu uczyniły mebel czy wręcz dzieło sztuki.

Przed wami 8 stron ze zdjęciami wyjątkowych schodów, podziwiajcie i szukajcie inspiracji. 

1. Połączone poziomy

7706_1


7706_2


2. Funkcjonalna szafa

7706_3


3. Dla miłośników wolnej przestrzeni

7706_4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply