Oto 5 powodów, które przekonują, że kobiety nigdy nie powinny spać w biustonoszu

Biustonosze były znane już w starożytnej Grecji, a ich wygląd i forma zmieniały się przez wieki. Współczesne modele są oparte na projektach z XX wieku, a ilość dostępnych w sklepach krojów staników jest ogromna. 

Biustonosz stanowi podstawowy element ubioru milionów kobiet na całym świecie. Dzięki niemu piersi są podtrzymywane, a kręgosłup odciążany, co pozwala uniknąć np. bólu czy dyskomfortu podczas uprawiania sportów. Biustonosze nie tylko dają wygodę kobietom, ale są też ozdobnym elementem garderoby. W związku z tym, panie niejednokrotnie kładą się w bieliźnie do łóżka, by ponętnie wyglądać w alkowie. Ale czy spanie z piersiami schowanymi w biustonoszu jest dobrym pomysłem? Niestety nie najlepszym.


bra-pas


Cześć kobiet to zagorzałe przeciwniczki staników. Nie uznają one konieczności ich noszenia, nie lubią tego robić, a kiedy je ubierają to czują się skrępowane. Jednak zdecydowania większość przedstawicielek płci pięknej zakłada na co dzień tę górną cześć garderoby i nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez niej. Są też totalne fanki biustonoszy, które chodzą w nich cały czas i nie zdejmują bielizny nawet do spania. W ten sposób nieświadomie narażają swoje zdrowie i zmniejszają komfort snu.

Odpowiednie dobranie biustonosza to nie lada sztuka

bra-bra


Oto 5 powodów, dla których lepiej zrezygnować ze spania w biustonoszu

1. Ograniczone krążenie krwi

Podczas snu przebywamy długo w jednej pozycji, co wpływa na nasze krążenie krwi. Obcisły stanik (zwłaszcza sportowy lub z metalowymi stalkami), jednostajnie uciskający określone miejsce, może doprowadzić do zaburzenia krążenia w tym obszarze. Nocny bezruch wystarczająco obciąża układ krążenia i nie warto jeszcze ograniczać przepływu krwi uwierającym biustonoszem.

bra (3)


2. Zwiększone ryzyko problemów skórnych

Stanik jest przylegającym elementem garderoby, więc może powodować obtarcia, zwłaszcza jeśli przekręcamy bezwiednie ciało podczas snu. Naciągnięta czy podrażniana materiałem skóra może być zaczerwieniona i swędzieć, zwłaszcza, że tkanka na biuście jest bardzo delikatna. Zagrożeniem też są haftki, fiszbiny i ramiączka, które mogą się wbijać.

Aby poznać kolejne trzy powody, dla których nie powinno się spać w staniku, koniecznie odwiedźcie drugą stronę artykułu. 

bra (2)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply