Dzięki temu trikowi zmniejszysz szpecące cienie pod oczami. Ten sposób naprawdę działa!

Cienie pod oczami mogą przybierać różne barwy i wielkość, ale zawsze wyglądają nieestetycznie. Wiele osób boryka się z tym problemem i próbuje wszelakich sposobów, by rozświetlić skórę pod oczami.

Najczęściej, gdy mamy problem z ciemnymi workami pod oczami, udajemy się do drogerii w poszukiwaniu cudownego kremu, który rozjaśni skórę. Niestety kosmetyki nie zawsze działają, zdarza się też, że uczulają skórę czy po prostu są zbyt drogie i nie można pozwolić sobie na ich zakup. Rozwiązaniem dla tych, którym kupne specyfiki nie pomagają, może być pewien skuteczny trik, wykorzystujący popularne produkty, dostępne w każdym sklepie.


mask-pas


Zamiast nakładać pod oczy tony pudrów, korektorów, fluidów i innych maskujących brzydkie cienie specyfików, lepiej sięgnąć po sposób, który na długo pozwoli pozbyć się problemu worków pod oczami. Wystarczy przygotować szybką maseczkę pod oczy ze zmielonej drobno kawy, czarnego pieprzu i oleju kokosowego.

Poczuj na własnej skórze wyjątkową moc kawy

mask 2


Wymieszaj odrobinę pieprzu z kilkoma zmielonymi ziarnami prawdziwej kawy. Te dwa sypkie składniki połącz olejem kokosowym. Wszystko wymieszaj na dłoni, aby miało temperaturę ciała. Bardzo ostrożnie nałóż maseczkę, tak by nic nie dostało się do oczu. Specyfik powinien pozostać na skórze od 5 do 10 minut. Następnie maskę należy delikatnie zetrzeć wilgotnym wacikiem albo chusteczką.

Przygotowanie tej maseczki zajmie ci minutę

mask 1

Już po pierwszym nałożeniu można zauważyć, że skóra pod oczami jest w lepszej kondycji, ale najlepsze efekty da systematyczne stosowanie kawowo-pieprznej mieszanki. Skąd wynika jej skuteczność? Kawa odżywia skórę, a zawarta w niej kofeina pomaga ujednolicić kolor tkanki. Olej kokosowy nawilża i wygładza, zaś piperyna zawarta w pieprzu pobudza produkcję melanocytów, odpowiedzialnych za pigmentację skóry.

Maseczkę poleca autorka kanału Simplecare Products

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : tiphero.com

Reply