Męczy Was życie z kotem pod jednym dachem? Oto kilka sposobów, które ułatwią wspólną egzystencję

Życie z kotem nie jest proste, o czym wie każdy właściciel miauczącego futrzaka. Koty lubią chodzić własnymi ścieżkami i nie zawsze zwracają uwagę na fakt, że nie są jedynymi mieszkańcami w domu. Spokojnie, na wszystko znajdzie się sposób, również na niesforne koty. 

Jeśli macie kłopoty ze swoimi kotami, ponieważ ich przyzwyczajenia i potrzeby utrudniają Wam życie, nie możecie się poddawać w tej nierównej walce. Warto spróbować czegoś nowego, co być może zajmie uwagę Waszych kotów, a Wam zapewni chwilę relaksu. Oto 7 livehack’ów, które uproszczą życie kota i Wasze!


Posiadanie kota wymaga dużo cierpliwości.

kot-1


1. Pudełko z niespodzianką.

Każdy kotek lubi wkładać łapki tam, gdzie nie powinien. Jeśli nasz pupil szczególnie lubi wyciągać przedmioty z różnych zakamarków, można przygotować mu pudełko, które na wiele godzin zaspokoi jego potrzebę wydobywania schowanych przedmiotów.

Materiały: plastikowy pojemnik np. do przechowywania żywności, marker, nożyk, wzór koła (np. taśma klejąca, duży kieliszek).

Realizacja: odrysować markerem 6-7 kół na powierzchni pojemnika; wyciąć odrysowane elementy; włożyć do pojemnika niewielkie zabawki kota np, motek włóczki i zamknąć.

kot-2


kot-3


kot-5


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply