Ktoś przerzucił przez jej ogrodzenie stary, brudny worek. Dopiero gdy podeszła do niego zrozumiała, że trzeba szybko działać

Wielu ludzi nie myśli o konsekwencjach swojego postępowania, nie potrafią przyznać, że najpierw nie myślą, a potem nie przejmują się konsekwencjami.

Kiedy posiada się zwierzę, trzeba być w pełnie odpowiedzialnym za to, co się z nim dzieje. Zapewnić mu warunki, czyli ciepły kąt i miskę pełną jedzenia. Ważne jest też, by pamiętać, że psy, czy koty także czują zew natury i prowadzi to do miotów niechcianych psiaków czy kociaków.

 

 

Odpowiedzialni właściciele dbają, by ich zwierzęta nie rozmnażały się w niekontrolowany sposób, średnio odpowiedzialni szukają maluchom nowych domów. Niestety istnieje też trzecia kategoria właścicieli, czyli ci ludzie, którzy w paskudny i niehumanitarny sposób rozwiązują kwestię niechcianych zwierząt. Po prostu porzucają je i uważają, że kłopot mają już  z głowy. Przekonała się o tym pewna kobieta w Kolumbii, która poszła karmić kurczaki, a wróciła do domu z workiem pełnym szczeniaków.

O tym, co się wydarzyło, dowiesz się na kolejnej stronie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifebuzz.com

Reply