16 sztuczek psychologicznych, które pomogą ci zostać mistrzem konwersacji

Nie każdy dobrze czuje się, rozmawiając z innymi, na szczęście są sztuczki, które pomogą szybko pozbyć się strachu przed rozmowami.

Umiejętność prowadzenia ciekawej rozmowy nie jest łatwa, chociaż są osoby, które mają naturalny dar, by umieć rozmawiać z innymi. Łatwość wypowiedzi, a przede wszystkim znajdowanie wspólnych tematów jest umiejętnością, którą jeśli nie ma się naturalnie, można w pewnym stopniu w sobie wypracować.

W rozmowach z innymi ludźmi ważne jest, by słuchać tego, co mają do powiedzenia. Nie lekceważyć opinii innych i ich punktu widzenia. Nie jest to równoznaczne z całkowitym zgadzaniem się z ich słowami, jednak jeśli zamarzasz się nawet z kimś nie zgadzać, pamiętaj, by używać argumentów adekwatnych do tematu i nie obrażać rozmówcy. Mamy dla was kilka sztuczek, które opracowali psychologowie, a które sprawiają, że rozpoczęcie dialogu będzie łatwiejsze, a rozmowa płynna.

16 sztuczek psychologicznych, które pomogą ci zostać mistrzem konwersacji

1. Jeśli nie masz pojęcia, o czym mówić lub nie chcesz opowiadać o sobie, po prostu słuchaj rozmówcy. Potakuj, zadawaj pytania otwierające rozmowę, czyli takie, na które należy powiedzieć więcej niż „tak” lub „nie”. Okaz empatię, uśmiechaj się do rozmówcy. Zostaniesz dobrze zapamiętany i uznany za miłą i empatyczną osobę.

2. Kiedy nie wiesz, co powiedzieć, gdy ktoś opowiedział ci, jaką historię możesz posłużyć się pytaniem: „Czy dobrze zrozumiałem, że…” i streszczeniem historii. Dzięki temu twój partner zyska pewność, że go słuchałeś oraz będziesz mieć chwilę, by dalej prowadzić rozmowę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply