Hipsterzy odchodzą w zapomnienie, teraz nadchodzi czas Yakki! Sprawdźcie, czym wyróżnia się ta subkultura i czy możecie do niej dołączyć

Świat bezustannie się zmienia, ponieważ zmieniają się tworzący go ludzie.

Choć każdy człowiek jest inny, to ludzie jednak są do siebie podobni, ponieważ mają pokrewne zainteresowania czy spojrzenie na świat. Osoby o zbliżonych preferencjach często tworzą grupy, które wraz ze wzrostem ilości członków i intensyfikacją cech stanowiących o ich odrębności, mogą przekształcić się w subkultury.

 

Jedną z młodszych subkultur, która obecnie silnie zaznacza swoją obecność w przestrzeni społecznej, jest subkultura hipsterska. Należą do niej głównie ludzie do 30 roku życia, a z ogółu wyróżnia ich postawa odcięcia się od głównego nurtu kultury masowej i ironiczne podejście do niej. Swoją przynależność do subkultury, hipsterzy manifestują poprzez wygląd: nonszalancki, nieco artystyczny oraz poprzez nieszablonowe pasje.

Subkultura hipsterska, choć wciąż popularna, przestała wyrażać wiele osób i w związku z tym doszło do wykształcenia się nowej grupy: Yakki. Jej specyfikę postanowił opisać 26-letni pisarz i dziennikarz z Brooklynu, David Infante.

Nowa subkultura Yakki wypiera hipsterów

Nową subkulturę Yakki tworzą ludzie z tak zwanego „pokolenia Y”, czyli osoby urodzone oraz wychowane w komforcie i dobrobycie. Uważają oni, że aby zbudować spokojną, szczęśliwą i stabilną przyszłość nie trzeba pracować na etacie i 8 godzin spędzić za biurkiem.

Yakki cenią sobie alternatywne ścieżki rozwoju zawodowego, ale jednocześnie nie krytykują dobrych zarobków, ponieważ bogactwo nie stanowi dla nich problemu. Problematyczne jest natomiast to, w jaki sposób owe pieniądze są zdobywane: czy dzięki własnej kreatywności czy korporacyjnemu kieratowi.

Więcej o Yakki oraz pytania, które pomogą wam ocenić, czy należycie do tej subkultury, znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply