10 psychologicznych sztuczek przydatnych podczas rozmowy kwalifikacyjnej! Zmuszą pracodawcę do walki o ciebie

Umiejętność właściwego zaprezentowania się jest istotna podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wynika to z faktu, że rekruterzy biorą pod uwagę nie tylko twój profesjonalizm i doświadczenie, ale także pewność siebie, to jak gestykulujesz, jak się wysławiasz i wiele innych rzeczy, z których nie zdajesz sobie sprawy. Oprócz umiejętności kandydata istnieją również pewne techniki psychologiczne, które pomagają szybciej znaleźć pracę marzeń.

1. Nie umawiaj się w poniedziałki lub piątki

Psycholodzy i doświadczeni rektuterzy wytypowali idealny czas na rozmowę o pracę. Jest to wtorek w godzinach od 10 do 15. W tym dniu i o tej porze kandydat ma największe szanse wywarcia dobrego wrażenia na pracodawcy. Nie zaleca się chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne w poniedziałki, gdyż zazwyczaj ludzie w tym dniu maja zły humor i są zmęczeni. Piątki także nie są odpowiednie, ponieważ wszyscy myślą już o weekendzie.

2. Rozłożone nogi mogą zepsuć pierwsze wrażenie

Kolor twoich ubrań ma duży wpływ na to, jak cię widzą inni. Na przykład, jeśli masz na sobie niebieski lub brązowy garnitur, oznacza to, że jesteś poważnym kandydatem na dane stanowisko. Kolorem, który automatycznie odpycha pracodawców, jest pomarańczowy. Nie zapominaj o rajstopach! Ankiety pokazują, że taki mały szczegół ma dość spore znaczenie. Ponadto uważa się, że kobiety z rozłożonymi nogami podczas rozmów kwalifikacyjnych traktowane są lekceważąco i niepoważnie. I jeszcze coś o wysokich obcasach. Psycholodzy udowodnili, że wysocy ludzie wyglądają jak liderzy i profesjonaliści. Ich średnia pensja jest wyższa niż u ludzi niskich, dlatego idąc na rozmowę z przyszłym pracodawcą, warto włożyć szpilki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply