To, co się dzieje w laboratoriach koncernów kosmetycznych, jest szokujące. Pamiętajcie, aby nigdy nie kupować kosmetyków testowanych na zwierzętach!

Często słyszy się o produktach testowanych na zwierzętach, mimo to trudno nam sobie wyobrazić, jak to w rzeczywistości przebiega. Szacuje się, że z powodu eksperymentów ginie od 50 do milionów zwierząt! 

Na królikach i świnkach morskich najczęściej testuje się kosmetyki. Aplikuje się daną substancję pod powiekę i czeka na reakcję. Królikom zakładane są specjalne kołnierze, uniemożliwiające drapanie podrażnionego miejsca. Test na ogół trwa 24 godziny. Co jakiś czas wpuszcza się pod powieki coraz więcej płynu np. szamponu do włosów. Reakcję na dany specyfik obserwuje się przez 21 dni, po czym uśmierca się „wykorzystany materiał badawczy”. Wcześniej królik przeważnie traci wzrok w niewyobrażalnych męczarniach.

1Na psach, kotach i świnkach morskich testuje się różnorodne środki chemiczne. Najpierw zwierzęta muszą być dokładnie ogolone, później naciera się ich skórę danym preparatem. Podobnie jak w przypadku królików, zwierzęta są unieruchomione, aby nie mogły się drapać.

2

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : beautybybrookeleanne.wordpress.com

Reply