Tobias van Schneider jest doskonałą inspiracją dla ludzi, którzy walczą z nałogami. Mężczyzna już od 28 miesięcy nie pije alkoholu i kawy, co totalnie zmieniło jego życie

Najtrudniejszą walkę człowiek toczy sam ze sobą, przezwyciężając swoje słabości.

Uzależnieniem może być wszystko, bo ludzie mają naturalną skłonność do nadmiernego korzystania z rzeczy czy usług, które w określony sposób na nich wypływają (zazwyczaj przyjemny). Dziś ludzie najczęściej uzależniają się od elektroniki, wirtualnej rzeczywistości, a także od tradycyjnych i znanych od wieków używek: alkoholu, papierosów czy kawy.

Niestety trwanie w uzależnieniu ma wiele negatywnych konsekwencji, zarówno dla ciała, jak i zdrowia psychicznego. Ludzie zdając sobie z tego sprawę, co jakiś czas podejmują próby porzucenia nałogów. Niestety wielu nie wytrzymuje, ale tych którzy będą wytrwali, czeka nagroda.

Noworoczne postanowienia zrobił sobie też kiedyś Tobias van Schneider, a dotyczyły one odstawienia kawy i alkoholu. Zmiana nawyków przez Tobiasa tak głęboko na niego wpłynęła, że postanowienia na nowy rok stały się zasadami obowiązującymi przez lata.

O skutkach porzucenia alkoholu i kawy oraz o spostrzeżeniach Tobiasa, przeczytacie na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : vanschneider.com, huffingtonpost.com

Reply