Detoks wątroby w 4 prostych krokach – wyrzuć z diety to, co najbardziej ci szkodzi

Stresy dnia codziennego, szybkie tempo życia, brak dostatecznej dbałości o zdrowie – to wszystko musi się odbić na naszym organizmie.

Najbardziej dostaje się wątrobie. Jest to jeden z większych organów naszego ciała, odpowiedzialny przy tym za oczyszczanie nas z toksyn. Kiedy brak nam dyscypliny i nie przejmujemy się zbytnio tym, co jemy, czy pijemy, zmuszamy wątrobę do pracy na najwyższych obrotach. By mogła w końcu odpocząć, warto od czasu do czasu zdecydować się na detoks.

Pierwszym sygnałem mówiącym o tym, że pora oczyścić organizm jest zmęczenie i ospałość. Do myślenia powinny nam dać również pojawiające się znikąd wypryski, wysypki i krostki (zwłaszcza jeśli nasza skóra nie ma do nich tendencji). Jeśli dodatkowo jesteśmy rozdrażnieni, łatwiej wyprowadzić nas z równowagi i cierpimy na częste bóle głowy, nie powinniśmy się wahać. Pora wysłać wątrobę na wymarzony urlop. Jak to zrobić?

Detoks wątroby w 4 prostych krokach – wyrzuć z diety to, co najbardziej ci szkodzi

Uważaj na syrop kukurydziany

Praktycznie nieznany w latach 80-tych, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jest dziś składnikiem obecnym w niemal każdym pakowanym jedzeniu. Wątroba wykorzystuje fruktozę do tworzenia tłuszczu, dlatego nadmierne spożywanie syropu może skutkować gromadzeniem się w niej złogów tłuszczowych. Może to prowadzić do rozwoju niealkoholowego stłuszczenia wątroby, choroby o podobnym przebiegu do popularnej marskości wątroby.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : littlethings.com

Reply