Pełne mądrości cytaty o życiu

„Życie to zagadka, nie trać czasu, bo jej nie rozwiążesz” – Dan Millman.

Życie jest tajemnicą, którą człowiek próbuje rozwikłać od wieków. Już starożytni filozofowie zadawali sobie pytania skąd się bierze życie i co stanowi jego kres, a także co zrobić, by było ono jak najbardziej wartościowe. Nic więc dziwnego, że z filozoficznych rozpraw pochodzą jedne z najciekawszych cytatów o życiu.

 

Ludzie często w codziennym nawale obowiązków nie zastanawiają się nad istotą swojej egzystencji i nad tym, do czego ona zmierza. Interesują ich tylko  bieżące sprawy, a przecież człowiek nie będzie wstanie osiągnąć szczęścia, jeśli nie doceni wartości życia. Liczne cycaty o życiu pokazują, że dostrzeżenie jego wartości to pierwszy krok do jego odpowiedniego wykorzystania.

Podpowiedzi jak żyć, przyniosą Wam liczne cytaty o życiu, których autorami są nie tylko filozofowie, ale także literaci, ludzie sztuki czy polityki. Ich słowa do doskonała inspiracja i zachęta do tego, by przyglądnąć się swojemu dotychczasowemu życiu i zrobić rachunek sumienia, czy dobrze wykorzystujemy dany nam na Ziemi czas.

 

Cytaty o życiu

„Aby człowiek mógł być zadowolony z życia, jednym z najistotniejszych warunków jest, aby był przekonany, ze ma ono jakiś sens, jakąś wartość” – Władysław Tatarkiewicz.

„Życie po prostu jest. Trzeba płynąć wraz z nim” – Jerry Brown.

„Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli” – Marek Aureliusz.

„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” – Maya Angelou.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : cytaty24.pl, wikiquote.org

Reply