Zmieniasz majtki rzadziej niż raz na dzień? Szybko zmień ten nawyk, bo wczorajsza bielizna to ogromne zagrożenie dla zdrowia

Podstawowym zadaniem każdego człowieka jest dbanie o higienę osobistą. Ciało wymaga mycia, bo inaczej staje się doskonałym miejscem dla rozwoju baterii i wirusów, których obecność prowadzi do wielu groźnych chorób. Integralną częścią procesu mycia powinna być też zmiana bielizny.

Zmiana bielizny wydaje się czymś oczywistym, ale istnieje grono osób, które lekceważą sobie codzienny prysznic i założenie nowych majtek. Niestety nie zdają oni sobie sprawy z tego, że z pozoru niegroźne noszenie wczorajszej lub kilkudniowej bielizny w konsekwencji może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, gdyż brudna bielizna to doskonałe środowisko do rozwoju wielu bakterii i grzybów.


majtki-pas


Chyba każdemu choć raz w życiu zdarzyło się nie zmienić bielizny, np. podczas wakacyjnego wyjazdu. Jeśli jest to sporadyczna sytuacja to nie ma powodów do obaw o zdrowie, ale jeśli zdarza wam się to częściej, np. kilka razy w miesiącu, to szybko musicie zmienić to złe przyzwyczajenie i dołożyć wszelkich starań, by choć raz dziennie umyć się i ubrać świeże majtki czy bokserki. Jeśli tego nie zrobicie, to może was spotkać jedna z 5 poniżej wymienionych nieprzyjemnych konsekwencji braku zmiany bielizny na czystą.

Dbajmy o nasze miejsca intymne i nigdy nie lekceważmy zmiany bielizny

majtki-44


1. Swędzenie i drapanie

Na tkaninach bielizny żyje dużo drobnoustrojów, które przenoszą się na skórę okolic intymnych. Jeśli rzadko się myjemy i nie zmieniamy bielizny to sprzyjamy ich namnażaniu się. Pierwszym objawem tego, że higiena jest zbyt mała jest swędzenie, gdyż poziom baterii jest wyższy niż przeciętny. Jeśli już odczujecie taką przypadłość, postarajcie się nie drapać, bo wtedy dochodzi do rozprzestrzenienia się bakterii na inne partie ciała.

majtki-3


2. Wysypki i podrażnienia

Kolejnym problemem wynikającym z braku zmiany bielizny jest pojawianie się podrażnień i wysypek, co jest już groźniejsze od zwykłego swędzenia. Brudny materiał majtek cały czas podrażnia problematyczne miejsca, co może prowadzić do powstania otwartych ran czy ropnych zmian. Są one groźne, bo może przez nie wdać się zakażenie, a także są trudne w leczeniu, ponieważ specyfika miejsc intymnym sprzyja rozwojowi stanów zapalnych.

Kolejne negatywne skutki braku częstego zmieniania bielizny znajdziecie już na drugiej stronie. 

majtki-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : tipsvibe.com

Reply