Podczas snu możesz „naprawić” swoje ciało, wystarczy trzymać się kilku zasad i pamiętać, że jakość snu wpływa na cały dzień!

Z czasem kładziemy się i wstajemy z bólem, nie mija on podczas snu, a to często dlatego, że nie śpimy w odpowiedniej pozycji.

Około jedną trzecią część życia przesypiamy, a rzadko wiemy, że sposób i pozycja spania ma wielki wpływ na naszą postawę. Wpływa to na cały organizm, bo kiedy śpi się w niewygodnej pozycji, mięśnie i stawy nie odpoczywają, apotem czuć to cały dzień. Wiele kłopotów zdrowotnych można rozwiązać podczas snu, wystarczy trzymać się tych rad.

 

Podczas snu możesz "naprawić" swoje ciało, wystarczy trzymać się kilku zasad i pamiętać, że jakość snu wpływa na cały dzień!

 

Ból ramion i barków

Jeśli budzisz się z bólem barku, unikaj spania na boku. Szczególnie na barkach, nie zaleca się spać na brzuchu, bo też ramiona i barki nie odpoczną. Najlepszą pozycją w takim przypadku jest spanie na plecach z położoną na brzuchu poduszką, którą będziesz obejmować. Wtedy ramiona będą w stabilnej pozycji. Jeśli nie dasz rady spać na plecach, możesz spać na boku, ale między nogi dobrze włożyć poduszkę. Spanie z ręką pod głową nie jest wskazane, napina to mięśnie.

 

Podczas snu możesz "naprawić" swoje ciało, wystarczy trzymać się kilku zasad i pamiętać, że jakość snu wpływa na cały dzień!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply