Podczas snu możesz „naprawić” swoje ciało, wystarczy trzymać się kilku zasad i pamiętać, że jakość snu wpływa na cały dzień!

Z czasem kładziemy się i wstajemy z bólem, nie mija on podczas snu, a to często dlatego, że nie śpimy w odpowiedniej pozycji.

Około jedną trzecią część życia przesypiamy, a rzadko wiemy, że sposób i pozycja spania ma wielki wpływ na naszą postawę. Wpływa to na cały organizm, bo kiedy śpi się w niewygodnej pozycji, mięśnie i stawy nie odpoczywają, apotem czuć to cały dzień. Wiele kłopotów zdrowotnych można rozwiązać podczas snu, wystarczy trzymać się tych rad.

 

 

Ból ramion i barków

Jeśli budzisz się z bólem barku, unikaj spania na boku. Szczególnie na barkach, nie zaleca się spać na brzuchu, bo też ramiona i barki nie odpoczną. Najlepszą pozycją w takim przypadku jest spanie na plecach z położoną na brzuchu poduszką, którą będziesz obejmować. Wtedy ramiona będą w stabilnej pozycji. Jeśli nie dasz rady spać na plecach, możesz spać na boku, ale między nogi dobrze włożyć poduszkę. Spanie z ręką pod głową nie jest wskazane, napina to mięśnie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply