8 trucizn, które niszczą twoje życie. Jeśli się ich pozbędziesz, będziesz wreszcie szczęśliwym człowiekiem

Inni decydują o twoim życiu

Mama wie lepiej, jak masz wychowywać swoje dziecko, jak gotować, jak sprzątać. Ojciec lepiej wiedział jaki zawód masz wybrać. Ciągle ktoś wie lepiej, co powinnaś robić, a co nie. Doświadczenie i wiek nie daje innym prawa o decydowaniu o tobie i twoim czasie. Bo to ty ponosisz konsekwencje tych decyzji. To twoje życie i kiedy pozwolisz, by inni nim rządzili, może się okazać, że to ty będziesz miała problemy z depresją i zostaniesz sama z problemami.

Tkwisz w złych relacjach

Tkwienie w złej relacji jest bardzo toksyczne. Wyniszcza człowieka. Bycie z kimś tylko dlatego, że jest się z nim  lata, nie jest dobrym wyborem. Jeśli uważasz, że lepiej sobie radzisz bez danej osoby, że nie cieszy cię jej obecność obok ciebie to lepiej dać sobie spokój i odejdź. Nie jest to rzecz jasna łatwe, jednak w dłuższej perspektywie będzie to lepsze rozwiązanie.

 

Niedocenianą cię w pracy

Kiedy starasz się i ciężko pracujesz chciałbyś nie tylko otrzymać za to odpowiednią wypłatę, ale być także szanowanym za to, co robisz. Brak szacunku ze strony pracodawcy czy współpracowników wyniszcza. Nie wahaj się walczyć o swoje prawa, o dobre traktowanie. Reaguj, gdy ktoś źle cię traktuje, nie przyjmuj tego za normę, bo będzie tylko gorzej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply