Uwaga: Nie trzymaj tej rośliny w domu!

Ludzie uwielbiają rośliny doniczkowe. Oczyszczają powietrze z toksyn, ożywiają smutne przestrzenie i tworzą niesamowity klimat. Trzeba być ostrożnym, jeśli chodzi o wybór gatunków, ponieważ niektóre z nich są bardzo trujące!

5-letni chłopiec o imieniu Esteban grał w piłkę przed domem, gdy poczuł silny ból brzucha. Rodzice to zbagatelizowali, myśląc, że zjadł za dużo słodyczy. Po pewnym czasie dolegliwości zaczęły się nasilać i maluch trafił do szpitala. Dziecko doznało wstrząsu anafilaktycznego.


1


Lekarze stwierdzili, że przyczyną jego poważnego stanu jest ciężkie zatrucie. Szybko okazało się, że Esteban miał kontakt z popularną rośliną doniczkową — difenbachią (Dieffenbachia Schott).

2 3


Na drugiej stronie przeczytasz więcej na temat szkodliwości rośliny! 

Dieffenbachia_flour

]

Wszystkie części difenbachii zawierają igiełkowate kryształy szczawianu wapnia (rafidy). Połknięcie liścia przez dziecko czy zwierzę lub jej przypadkowe uszkodzenie niesie poważne konsekwencje zdrowotne. Wywołuje poważne stany zapalne, zatrucia, obrzęki, mdłości, oraz zaburzenia rytmu serca. Dostanie się soku do strun głowowych, może spowodować ich paraliż i utratę zdolności mówienia nawet do 10 dni!

6 7 5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : naturalhealingmagazine.net

Reply