10 prawd udowodnionych przez psychologów, które zdradzają, czy związek ma perspektywy i jak długo będzie trwał

Już pierwsze randki, pierwsze wspólne tygodnie pokazują, czy związek ma szansę przetrwać.

Na początku każdego związku jest idealnie. Hormony pompowane w krew sprawiają, że człowiek nie dostrzega wielu spraw. Wydaj się mu, że miłość załatwi wszystko, rozwiąże problemy, a z pewnością ich nie będzie. Czas pokazuje, czy udaje się zmienić takie zakochanie w trwały i stabilny związek.

Każdy związek to podjęcie ryzyka i decyzji, czy chce się próbować nie tylko dobrze bawić na początku, ale pracować nad tym, by związek był szczęśliwy i trwały. Nie wiadomo nigdy do końca, co wpłynie na związek, co go utrwali i wzmocni, a co rozbije. Choć wydaje się, że na początku ciężko stwierdzić, jak trwały będzie związek, to psycholodzy uważają, że są znaki, które o tym świadczą.

Doktor Gleb Tshipursky, który specjalizuje się w propagowaniu racjonalnego myślenia, budowania relacji i podejmowania przemyślanych decyzji twierdzi, że takich oznak, które wiele mówią o możliwości rozwoju związku. Te znaki pozwolą ci sprawdzić, czy twoja relacja będzie trwała i czy warto o nią walczyć w krytycznych sytuacjach.

Zachowanie w stresowych sytuacjach

W życiu często mamy do czynienia z sytuacjami stresowymi, mniejszymi bądź większymi – wpadkami, przeciwnościami czy przykrościami. Mogą zwalać z nóg lub sprawiać, że cały dzień będzie zepsuty. W takich sytuacjach najważniejsze jest, żebyście z partnerem potrafili się wspierać i uzupełniać. Jeśli zrzucacie winę na drugą stronę, czy ona się wyżywa na tobie, to nie potrwa długo. W związku, który ma perspektywy, ludzie potrafią się wspierać, bez oskarżeń pomóc rozwiązać problem i uspokoić.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply