Ojciec rozciął gumową zabawkę do kąpieli swojej córeczki. Jej wnętrze zatrwoży każdego rodzica!

Na dzieci czyha wiele zagrożeń i nawet najlepszy rodzić, nie jest w stanie ich wszystkich wyeliminować.

Dzieci to delikatne istoty, dlatego trzeba zapewnić im szczególne warunki rozwoju. Przede wszystkim mają słabiej wykształcony układ odpornościowy, dlatego są bardziej narażone na szkodliwe działanie bakterii, wirusów czy grzybów i nie powinny mieć z nimi kontaktu.

 

Dbałość o higienę osobistą dziecka oraz porządek w domu, to podstawowe zadania rodzica. Zachowanie odpowiedniej czystości w środowisku funkcjonowania dziecka jest bardzo ważne, ponieważ minimalizuje ryzyko zachorowania na wiele chorób, które potencjalnie mogą być nawet śmiertelne.

Zachowanie pełnej sterylności w domu jest niemożliwe, ale można zwracać szczególna uwagę na te elementy, które najbardziej narażone są na gromadzenie się brudu. Doskonałymi pochłaniaczami syfu są zabawki, zwłaszcza te do kąpieli, gdyż stają się idealnym środowiskiem rozwoju różnych patogenów.

 

YouTuber o pseudonimie Viva Frei postanowił sprawdzić zewnętrze właśnie takiej dziecięcej gumowej zabawki do kąpieli. Z kolekcji swojej kilkuletniej córeczki wybrał marynarza i rozciął go dużymi nożyczkami na pół. Ku przerażeniu ojca i wszystkich rodziców, w środku było pełno czarnej szkodliwej pleśni!

Mężczyzna ma nadzieję, że jego film uzmysłowi rodzicom powagę problemu, ponieważ dzieci takie zabawki często biorą do buzi lub połykają wodę, w której taka zabawka pływała. Warto przypomnieć, że pleśń może powodować różne reakcje alergiczne czy skórne, a nawet doprowadzić do powstania astmy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply