Chłopiec z autyzmem nie zdał egzaminów, ale nauczycielka napisała do niego list, który nie pozwolił mu się załamać

Wysyłane przez szkołę listy do rodziców zazwyczaj nie wróżą nic dobrego: informują o wagarach, wybrykach, złych ocenach. Na tle tej korespondencji wyróżnia się list pewnej brytyjskiej nauczycielki.

Ruth Clarkson uczy w Bridget School & Sports College w Lansbury (Wielka Brytania) i z dużym zaangażowaniem podchodzi do swoich obowiązków pedagoga. Każdy uczeń jest dla niej wyjątkowy i ważny, więc kiedy jeden z jej podopiecznych cierpiący na autyzm nie zdał końcowych egzaminów (Scholastic Assesment Test), postanowiła pokazać mu, że to jeszcze o niczym nie świadczy, a na pewno nie powinno płynąć na jego poczucie wartości.


letter-from-the-school-1


Jedenastoletni Ben Twist bardzo starał się, by jak najlepiej napisać testy kończące szkołę, ale niestety nie udało mu się uzyskać dobrych wyników. Aby chłopiec nie stracił chęci do dalszego rozwoju i nie załamał się aktualną porażką, nauczycielka wysłała do jego rodziców bardzo nietypowy list informujący o rezultacie testu. Choć było to oficjalne pismo, to miało bardzo osobisty i wzruszający charakter.

Treść nawet najbardziej oczywistego listu potrafi zaskoczyć

letter-from-the-school-5


Pani Clarkson wpierw pogratulowała chłopcu dotychczasowych sukcesów i postawy, jaką wykazywał się podczas szkolnych zajęć. Podkreśliła również progres, jaki zrobił przez wszystkie lata edukacji. Zaznaczyła, że powinien uznać ukończenie szkoły za swój sukces.

Ben lubi chodzić do szkoły i mocno przeżywa to, co się w niej dzieje

Co jeszcze napisała nauczycielka? Jej list znajdziecie na drugiej stronie. 

letter-from-the-school-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply