Xiao Ying ma zaledwie 10 lat, lecz bez wahania zastąpiła swoim młodszym braciom ojca i matkę! Siła charakteru tej dziewczynki jest niezwykła 

Dojrzałość człowieka nie zawsze zależy od jego wieku.

Każde dziecko powinno mieć szansę na szczęśliwe dzieciństwo, pełne zabawy i odkrywania świata. Niestety w wielu miejscach na Ziemi najmłodsi nie mają szans, by beztrosko spędzać czas z przyjaciółmi czy poświecić się edukacji, ponieważ okrutny los zbyt szybko każe im dorosnąć.

 

Chiny to kraj, który nie skupia należytej uwagi na sytuacji dzieci, zwłaszcza w odległych i biednych prowincjach. Tam maluchy, w których domach źle się dzieje, najczęściej są pozostawione same sobie i nie mogą liczyć na wsparcie instytucji państwowych.

W fatalnym położeniu znalazła się między innymi Xiao Ying, dziesięciolatka z wioski Nantang, położonej w prefekturze Shanwei, w prowincji Guangdong na wschodzie Chin. Dziewczynka pomimo swojego młodego wieku, przyjęła bowiem na siebie obowiązki, które całkowicie pozbawiły ją dzieciństwa.

 

Xiao ma dwóch młodszych braci, a ich ojciec zmarł kilka lat temu na nowotwór. Rodzeństwo zostało pod opieką matki, ale ta przytłoczona biedą i obowiązkami, zdecydowała się porzucić swoje pociechy, pozostawiając je na pastwę losu.

W Europie czy USA maluchami zapewne zajęłyby się odpowiednie służby, ale nie w Chinach, gdzie porzucone dzieci muszą albo same zgłosić się do domu dziecka, albo radzić sobie na własną rękę.

Więcej o Xiao i jej wielkiej miłości do braci przeczytacie na drugiej stronie. 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com

Reply