Zobaczcie, jak świat okrada nas z radości życia i kreatywności. Tę animację powinien zobaczyć każdy rodzic i nie tylko!

Codzienne życie to najlepszy pogromca marzeń.

Edukacja dzieci jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej pociechy zdobywają podstawowe umiejętności, dzięki którym będą mogły w przyszłości normalnie funkcjonować w otaczającym ich świecie. Niestety nauka czytania, pisania czy liczenia najczęściej odbywa się w taki sposób, że w młodych ludziach gasi się ich wrodzoną kreatywność i ciekawość świata.

 

Uwagę na schematyczność edukacji, która prowadzi do monotonności społeczeństwa, zwrócili twórcy krótkometrażowej animacji pod tytułem Alike. Daniel Martínez Lara i Rafa Cano Méndez postanowili pokazać wszystkim, jak wielką krzywdę wyrządza się dzieciom, zmuszając je do sztampowego myślenia.

Twórcy animacji pokazują też, że konformizm i posłuszeństwo są wymaganymi społecznie postawami, co niestety tylko unieszczęśliwia ludzi, którzy stają się trybikami świata, beznamiętnie wykonującymi powierzone im w ramach pracy zadania. Choć ten film wydaje się być głównie skierowany do rodziców, to w rzeczywistości zdradza smutną prawdę o nas wszystkich, zwłaszcza tych, którzy pracują w korporacjach.

 

O tym, że obowiązujące w większości państw systemy edukacji niszczą kreatywność dzieci, świadczą np. wyniki eksperymentu NASA. Agencja stworzyła niestandardowy test dla astronautów, wymagający od nich szczególnej kreatywności. Test ten przedstawiono nie tylko kosmonautom, ale również grupie 1600 dzieci w wieku 4-5 lat, a średni ich wynik wyniósł aż 98%!

Naukowcy zaciekawieni tym rezultatem postanowili, że powtórzą to samo badanie za 5 lat i okazało się, że średni wynik spadł do 38%, co oznacza, że kreatywność maluchów zmniejszyła się o 68%! Postanowiono więc kontynuować projekt badawczy i test już po raz trzeci przeprowadzono po kolejnych pięciu latach, gdy grupa badanych dzieci była już w liceum. Wtedy ich poziom kreatywności wyniósł zaledwie 12%….

Kreatywność to ważna cecha, którą należy w dzieciach rozwijać, a nie gasić.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : anewkindofhuman.com

Reply