Żadne słowa nie oddadzą tego, jak barwny jest karnawał w Rio. Obejrzyj zdjęcia z najhuczniejszej imprezy świata i choć na chwilę przenieś się do Brazylii

Karnawał nie odbyłby się również bez Momo (rei Momo), zwanego królem karnawału. Postać Momo (Momosa) wywodzi się z mitologii greckiej, w której był on bogiem kpin i żartów, wygnanym z Olimpu z powodu ciągłego wyśmiewania innych bóstw. Król jest uznawany za symbol brazylijskiego karnawału. Wyłaniany jest przed uroczystościami w specjalnym konkursie.

Jeszcze do niedawna o królowanie nie mogli się starać mężczyźni, którzy nie ważą przynajmniej 120 kg, wymóg ten został jednak zniesiony, ponieważ organizatorzy imprez bali się posądów o promowanie otyłości. Co warte podkreślenia, królowi towarzyszy cały orszak księżniczek, co do których nie ma i nigdy nie było takich obostrzeń.

To chyba najważniejsze ciekawostki o brazylijskim karnawale, dzięki którym lepiej zrozumiecie tamtejszą kulturę i tradycję. Na następnej stronie znajdziecie dodatkowo galerię zdjęć z sambodromu.

Nie przegapcie ich, bo to one najlepiej przeniosą Was w tamtejszy klimat.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : theguardian.com, quora.com, letelegramme.fr, wikipedia.org


Reply