Żadne słowa nie oddadzą tego, jak barwny jest karnawał w Rio. Obejrzyj zdjęcia z najhuczniejszej imprezy świata i choć na chwilę przenieś się do Brazylii

Karnawału w Rio de Janeiro nie wyobrażamy sobie bez tzw. bloków karnawałowych. Istnieją one od początku uroczystości w dzisiejszej formie i skupiają lokalne społeczności. Bloki te w niezwykły sposób łączą ludzi o odmiennych poglądach, którzy na czas przemarszu idą obok siebie pod wspólnym zabawnym hasłem np. „Sympatia to prawie miłość” (Simpatia é quase amor), lub „Kładź się, ale nie zasypiaj” (Deita mas não dorme).

W trakcie karnawału na ulicznych blokach bawi się masa ludzi. Są ich całe miliony. W 2004 liczba uczestników przemarszów była tak wielka, że wpisano ją do Księgi Rekordów Guinessa, a uroczystości w Rio de Janeiro uznano największym karnawałem świata. W 2014 r. padł kolejny rekord. Policzono, że w tym roku  w paradach uczestniczyło 5 mln ludzi.

Do miasta przyciągnęła ich m.in. ciekawość, co tym razem pokażą szkoły tańca. Te rywalizują ze sobą również od 1932 r. W pierwszym konkursie wzięło udział 19 szkół. Obecnie jest ich kilkadziesiąt.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : theguardian.com, quora.com, letelegramme.fr, wikipedia.org


Reply