Uważasz, że jesteś spostrzegawczy? Sprawdź, czy rozwiążesz zagadkę wakacyjnego zdjęcia

Spostrzegawczość jest bardzo przydatną cechą. Na szczęście można ją ćwiczyć, dlatego nie warto przejmować się tym, jeśli coś często umyka naszym oczom, tylko ćwiczyć wzrok i mózg, by już nigdy więcej nic ciekawego Nas nie ominęło. 

Zagadek czy ćwiczeń sprawdzających spostrzegawczość jest wiele i odznaczają się różnymi stopniami trudności. Niektóre ćwiczenia są na tyle trudne, że sugeruje się, iż potrafi rozwiązać je zaledwie kilka procent ludzi żyjących na ziemi. Trudno to sprawdzić, jednak trzeba przyznać, że niektóre zadania wprawiają w zakłopotanie i zmuszają do intensywnego wysiłku umysłowego. A jak Wy oceniacie swoją spostrzegawczość? Prezentujemy zagadkę, która pomoże Wam to sprawdzić.


Nasze oczy nie zawsze potrafią szybko zobaczyć to, co chcemy dostrzec.

eye-755863_960_720


Poniżej znajduje się zwykłe wakacyjne zdjęcie, zrobione w kawiarni na miejskim placu. Podobno tylko 2% populacji jest wstanie, w czasie krótszym niż 30 sekund, odpowiedzieć na pytanie: kto jest złodziejem? A Wy już widzicie osobę, która pokusiła się o zabranie cudzej własności?

Znajdzie na zdjęciu osobę, która kradnie.

zlodziej-1


Wiecie? Jeśli nie, podpowiadamy: złodziejem jest kobieta siedząca na pierwszym planie. Dlaczego? Gdy kupujemy ubrania w sklepie, ekspedienci ściągają z nich magnetyczne zabezpieczenia. Przy bluzce tej pani wciąż widnieje taki magnes.

Rozwiązanie znajduje się tuż przed oczami.

zlodziej-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : topibuzz.net

Reply