By zwrócić uwagę na problem bezdomności zorganizowano konkurs fotograficzny. Nadesłane z całego świata zdjęcia okazały się wstrząsające

Pojecie bezdomności nie ma jednej ścisłej definicji, ale zawsze odnosi się do trwałej utraty miejsca zamieszkania i niemożności szybkiej zmiany sytuacji. To stan zakłócający normalny rozwój jednostki, ponieważ dewastuje ją psychicznie i fizycznie, uniemożliwiając spełnianie jakichkolwiek aspiracji.

Bezdomny śpi na ulicy w Tokio przed luksusowym butikiem Louis Vuitton

Osoby pozbawione dachu nad głową często popadają w depresję lub nałogi. Czują się zbędne w społeczeństwie i nie mają nadziei na poprawę swojego losu, dlatego nie robią nic, by coś zmienić. W ten sposób powstaje błędne koło bezdomności, z którego trudno się wyrwać.

W wielu państwa organizuje się Dni Ludzi Bezdomnych, by różnymi akcjami wesprzeć osoby mieszkające na ulicy, a reszcie społeczeństwa przypomnieć o ich obecności, bo wielu obywateli zapomina, nie widzi lub udaje, że nie widzi problemu bezdomności w swoim kraju, a ludzie pozostający bez dachu nad głową żyją w każdym państwie na świecie, co z czyni z bezdomności jeden z najbardziej uniwersalnych problemów na Ziemi.

Bezdomny mężczyzna imieniem Bulan Gayen żyje w rurze kanalizacyjnej w Kalkucie 


Bezdomny z Baguio na Filipinach prosi o pieniądze 


Żebraczka z hiszpańskiej Lizbony 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply