6 zachowań, które ściągają w dół i sprawiają, że nigdy nie osiągniesz sukcesu i szczęścia w życiu

Każdy jest kowalem własnego losu, jednak nie każdemu chce się nawet podnieść młotek.

Każdy z nas ma jakieś problemy, ograniczenia, a największym z nich jest zakładanie, że w życiu i tak się nic nie uda, więc szkoda tracić czas na starania. Zastanawiamy się też, dlaczego innym się udaje – rozwijają się, zmieniają pracę i aktywnie spędzają czas. Wszystko zależy od nas samych, od tego, w jaki sposób będziemy radzić sobie z problemami i jak podejdziemy do zadań, jakie są przed nami.

Często na nasze życie mają bardzo duży wpływ codzienne postawy i decyzje. Drobiazgi, które mają bardzo wielki wpływ na życie i przyszłość. Nie zwracamy na nie uwagi, aż do czasu, gdy zaczynają się mścić i ściągać nas w dół. Warto je wyeliminować z życia, zmienić i przekonać się, że warto już teraz zadbać o swoją przyszłość.

1. Poświęcanie się

Stawianie siebie na najgorszym miejscu na dłuższą metę nie przyniesie żadnych korzyści ani tobie, ani twoim bliskim. Dziecko, które dostaje wszystko, co chce, nie będzie tego doceniać, a jedynie uzna, że wszystko mu się należy. Warto kochać siebie i nie rezygnować ze wszystkiego na rzecz innych. Owszem dbanie o dom, gotowanie jest ważne, ale nie rób z siebie sługi. Dzieci i partner mogą też coś zrobić, byście mieli później czas dla siebie.

2. Odkładanie ważnych spraw

Kiedyś… skończę studia, kiedyś pójdę na ten kurs… kiedyś, a teraz zagram sobie i odpocznę. Takie odkładanie ważnych spraw na później zaowocuje jedynie tym, że minie twój czas i trzeba będzie się pogodzić z kiepską i nielubianą pracą, bo inni cię wyprzedzili. Kiedy wszystko odkładasz na później, obudzisz się, gdy będzie już za późno, a ty zostaniesz z frustracją i zgorzknieniem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply