Badania naukowe wykazały, że zrzędliwe kobiety są inteligentniejsze i lepiej radzą sobie z logicznymi problemami 

Posiadaniem niektórych wad nie warto się przejmować, ponieważ świadczą o podwyższonej inteligencji.

Tysiące naukowców z różnych dziedzin nauki, od dziesięcioleci próbuje wyjaśnić zagadkę ludzkiej inteligencji i tego, co ją kształtuje, potęguje czy ogranicza. Niedawno ciekawego odkrycia dokonała grupa australijskich profesorów, którzy ustalili bardzo ciekawy fakt dotyczący inteligencji kobiet.

 

Australijskie badania pokazały, że zmienność nastrojów typowa dla kobiet (wynikająca naturalnej zmiany stężenia różnych hormonów w organizmie) jest ściśle związana ze zdolnością do rozumowania, analizy i logicznego myślenia. Według  zespołu naukowców i stojącego na ich czele profesora Joe’a Forgasa, opryskliwe kobiety mają lepszą zdolność zapamiętywania i interpretowania danych.

Złowrogie i zrzędliwe kobiety doskonale sprawdzają się w roli przywódców. Są skutecznymi liderami, ponieważ w bardziej stanowczy sposób delegują zadania, myślą perspektywicznie i nie uchylają się od odpowiedzialności. Potrafią też skutecznie egzekwować wykonywanie poleceń i mają mniejsze opory przed wyciąganiem konsekwencji.

 

Zrzędliwe kobiety są inteligentniejsze

Panie o szorstkim nastawieniu, mniej polegają na swoich emocjach, co pozwala im myśleć racjonalniej i lepiej wykorzystać zdolności swojego mózgu, przez co jawią się jako inteligentniejsze. Rzadziej ulegają irracjonalnym podszeptom intuicji, a swoje decyzje opierają na logicznej analizie, nie przeczuciach. Niestety zrzędliwe kobiety, choć lepiej nadają się na liderów i efektywniej radzą sobie z wieloma problemami, nie tylko tymi logicznymi, to brak im spontaniczności i wrażliwości.

Czy warto więc być zrzędliwą i narzekającą kobietą, skoro taka postawa pozytywnie wpływa na poziom inteligencji? W pewnym stopniu na pewno tak, trzeba tylko umieć zachować umiar.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : fabiosa.com

Reply