Przypatrz się mandalom i wybierz tę, która podoba Ci się najbardziej. Twój spontaniczny wybór zdradzi, co stanowi Twą największą siłę

O człowieku najwięcej mówią jego spontaniczne decyzje i wybory.

To dlatego zwykło się mówić, że osoby pijane są szczere do bólu, a niektórzy prawdę mówią dopiero po spożyciu czegoś mocniejszego. Z tego powodu również oceniamy ludzi na podstawie pierwszego wrażenia, które na nas zrobią. Z tej również przyczyny twórcy testów na inteligencję dają nam określoną ilość czasu na ich wykonanie, tak byśmy nie mieli czasu na długie główkowanie, ale skorzystali z wrodzonego intelektu.

Mandala to motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyzmu. To harmonijne połączenie koła i kwadratu, w którym koło stanowi symbol nieba, nieograniczonej niczym nieskończoności oraz tego, co zewnętrzne. Kwadrat natomiast odzwierciedla to, co wewnętrzne, ukryte  głęboko w człowieku. Obie figury łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem jak i końcem całego układu.

Istnieją różne rodzaje mandali. Są mandale oczyszczające, występują też mandale wzmacniające określone cechy lub poszczególne obszary ludzkiego życia. Buddyści wierzą, że gotowa mandala odzwierciedla stan psychiczny autora, odkrywając jego wewnętrzne lęki,  o których on sam może nawet nie wiedzieć. Mandala ma znaczenie symboliczne, przemawia do nas tak jak sny, językiem barw i alegorii.

Różne mandale mogą być w przeróżny sposób interpretowane, a sam proces ich tworzenia leczniczy. W terapii mandalę stosował już Karol Jung. Współtwórca psychoanalizy zauważył, że w chwilach dezorientacji jego pacjenci bezwiednie kreślą koliste znaki, a spontaniczne malowanie pozwala im się skupić i zebrać myśli. Postanowił więc wykorzystać kojące działanie mandal w leczeniu depresji, nerwic i psychoz.

Przypatrzcie się poniższym mandalom i wybierzcie tę, która podoba wam się najbardziej. Wasz wybór pokaże, co jest waszą ukrytą siłą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wikr.com


Reply