10 dziwnych owoców, których trzeba spróbować

Przyroda nie przestaje zaskakiwać, oferując nam zadziwiające dary, które – aż dziw – z powodzeniem mogą wylądować na naszym talerzu.

Poniżej zebraliśmy dla was 10 najdziwniejszych owoców, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście, ale zdecydowanie powinniście ich spróbować… przynajmniej raz w życiu :).


1. Ręka Buddy.

1
Imgur

Ręka Buddy jest również nazywana cytronem. Do jedzenia podłużną część owocu należy pokroić i zjeść ze skórką. Są powszechne w Azji, mają grubą skórkę oraz suchy, bezpestkowy miąższ podobny do cytrusowego. Owoc jest często używany do produkcji marmolady i likierów.2. Ogórek afrykański.

2Imgur

Znany jako rogaty afrykański melon, zdobył też przydomek „rogaty ogórek” ze względu na jego wygląd – przypomina rogatego dinozaura. Wewnątrz owoc wygląda i przypomina smakiem słodkiego i galaretowatego ogórka.

3. Czarne Sapote.

3Imgur

Zwany także owocem czekoladowego budyniu. Ta duża jagoda wygląda jak zielony pomidor. Gdy spróbujesz ciemnobrązowego miąższu, możesz odkryć, że smakuje że ma orzechowy, słodki posmak. Miąższ ten można mieszać z cynamonem, cukrem i winem lub podawać z bitą śmietaną – w takich połączeniach smakuje najlepiej. 

4. Owoce Durian.

4Imgur

Owoce durian są podwójnie odpychające, ze względu na dziwny wygląd i przykry zapach. Wyobraź sobie zapach starych skarpetek na siłowni… lub ścieków, a to wystarczy, aby wywrócić swój żołądek do góry nogami. Jednakże miąższ ma bogaty smak z nutą migdałową.

5. Monstera Deliciosa.

5Imgur

Ten niezwykły owoc pochodzi z lasów deszczowych Ameryki Południowej. Popularny zarówno jako żywność i jako roślina doniczkowa, ten olbrzym wydziela ostry zapach w czasie dojrzewania. Jednak owoc smakuje jak słodki ananas i wiele osób znajduje przyjemność w zajadaniu się nim.

6. Miechunka.

6Imgur

Ten owoc, który jest tak egzotyczny, jak jego nazwa, jest zamknięty wewnątrz liści przypominających latarnię i łuski. Należy do tej samej rodziny, co pomidory, i ma podobny smak delikatnego posmaku kwasowości. Owoce te możesz dodać do sałatki lub wykorzystać je do sosu do makaronu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply