Psycholog opracował wzór miłości! Według niego z 3 składników powstaje 7 typów miłości, które wiążą pary w związki

Połączenie

Ten rodzaj miłości bazuje na bliskości. To jej główny składnik, dwoje ludzi łączy bardzo wiele, wspólnie spędzają czas, łączy ich wspólne spojrzenie na świat, interesy, poglądy czy poczucie, że jest się rozumianym. Psychologowie uważają, że taka bliskość, bez pasji i zaangażowania szybko sanie się solidną przyjaźnią na lata.

Pusta miłość

To rodzaj miłości, który łączy pary przez zaangażowanie, ale pomija bliskość i i pasję. Czasami ta miłość przeradza się ze związku pełnego pasji. Para z czasem jest związana zaangażowaniem we wspólne sprawy – dom, rodzinę czy wspólny biznes. Jednak nie łączy ich pasja i chęć wspólnej bliskości. Takie związki są solidne, jeśli temperament obojga partnerów jest podobny. Bywa, że taka miłość nie daje satysfakcji jednej stronie i wtedy dochodzi do zdrad i romansów.

Bezmyślna miłość

To miłość oparta na pasji i zaangażowaniu, dwie osoby wręcz magnetycznie się przyciągają. Pożądaj siebie, ale nie ma między nimi prawdziwej bliskości. Nie traktują się jak przyjaciele, nie potrafią ze sobą rozmawiać o problemach. Póki jest dobrze, jest wszystko ok, razem się bawią i spędzają czas. Jednak obowiązki, dzieci czy monotonia życia i problemy mogą doprowadzić do szybkiego wypalenia takiej miłości. Psychologowie uważają, że jest wiele związków opartych na magnetyzmie, które żyją ze sobą w mniejszym lub większym szczęściu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply