Psycholog opracował wzór miłości! Według niego z 3 składników powstaje 7 typów miłości, które wiążą pary w związki

Romantyczna miłość

Ten rodzaj miłości polega na przewadze pasji i bliskości, z wykluczeniem zaangażowania. Miłość taka jest piękna i eteryczna, ale ludzi w takich związkach unikają zobowiązań. Poważne wyzwania, budowanie rodziny czy wspólne zwalczanie problemów, jest poza ich możliwościami. Wiele z tych związków trwa tak długo, jak długo obie strony nie chcą się zbyt angażować.

Towarzysz

Miłość ta bazuje na zaangażowaniu i bliskości. Taka relacja jest silniejsza niż przyjaźń i tworzy bardzo mocne przywiązanie się do siebie partnerów. Jest to czasem umowa między partnerami, bez pasji. Psychologowie twierdzą, że ludzie w długoletnich związkach potrafią wejść na taki poziom miłości. Zawsze będą się popierać, wiedzą o sobie wszystko, lecz nie koniecznie potrzebują intymności.

Miłość doskonała

To miłość, która łączy w mniej więcej równych proporcjach wszystkie składniki – pasję, bliskość i zaangażowanie. Jest to rzadko spotykana miłość, ale nie niemożliwa do przeżycia. Ludzie połączeni takim uczuciem cieszą się życiem i małżeństwem. Są szczęśliwi ze sobą, mimo że znają swoje słabe strony i wady.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply