W jakim kierunku zmierza człowiek i świat? Oto kilka przykładów ewolucji, które Cię rozbawią i zmuszą do refleksji

Świat od początku swojego istnienia ewoluuje, czyli zmienia się, a człowiek wraz z nim (fizycznie i mentalnie). Oto propozycja kilku ścieżek rozwoju, które pokazują, że nie zawsze droga obrana przez człowieka jest tą właściwą…

Proces ewolucji zakłada zachodzenie zmian, które są wynikiem przystosowania się organizmu do warunków środowiska oraz selekcji naturalnej, a jej propagatorem był Karol Darwin. Teoria, choć budzi wiele sporów między jej zwolennikami i przeciwnikami, jest znana na całym świecie, a jej przestawienie graficzne jest inspiracją dla wielu rysowników, którzy tworzą jego alternatywne wersje, ukazując w ten sposób np. ważne problemy społeczne. Poniżej znajdziecie kilka przykładów wariacji na temat ewolucji.  Który scenariusz jest dla was najbardziej przerażający, a który najbardziej realny?


1. Od małpy do gracza.

Człowiek przeszedł długą drogę, aby uzyskać wyprostowaną postawę, jednak nieustanne „pochylanie się” nad grami i światem wirtualnym może cofnąć ten proces.

ewolucja-1


2.  Ewolucja telefonu komórkowego.

Kiedyś  rozwój telefonii zmierzał do minimalizacji, lecz trend ten został odwrócony i dzisiejsze telefony są tak duże, jak pierwsze modele, które pieszczotliwe nazywa się „cegłówkami”.

ewolucja-2


3. Mistrz Yoda.

Teorię ewolucji można dostosować do różnych postaci, nawet tych fikcyjnych.

ewolucja-3


4.  Upadły fotograf.

Jak wygląda ewolucja człowieka jako fotografa? Od obserwatora dokumentującego rzeczywistość  po podglądacza z teleobiektywem.

ewolucja-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : taringa.net

Reply