Sprawdź, jakim wariantem języka angielskiego posługujesz się częściej: brytyjskim czy amerykańskim?

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach podstawową umiejętnością, bez której ciężko jest znaleźć pracę, podróżować czy chociażby sprawnie i bezpiecznie poruszać się po internecie.

Choć wiele osób dobrze zna język angielski, potrafi budować poprawne zdania i pamięta wiele słówek ze szkolnych lekcji, to jednak może mieć spore problemy ze swobodnym porozumiewaniem się. Dlaczego? Otóż język angielski występuje w dwóch wariantach: amerykańskim i brytyjskim. Różnice między nimi są na tyle duże, że od razu wiadomo, kto jakim angielskim się posługuje, a słychać to przede wszystkim po akcencie i używanym słownictwie, które różni się najbardziej.


English-(1)-p


Zastanawialiście się kiedyś, jakiego angielskiego używacie: o brytyjskim charakterze czy raczej pasuje wam amerykański styl mówienia?  A może nawet nie mieliście świadomości, że raz używacie słów popularnych na Wyspach Brytyjskich, a raz mówicie jak z mieszkańcy Bronxu. Teraz możecie to łatwo sprawdzić, wystarczy spojrzeć na poniższe grafiki.

Ubrania

English (2)


Warzywa

Na drugiej stronie słownictwo m.in. związane z jedzeniem. 

English (3)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply