Walczył z 40-stopniowym mrozem i wiatrem wiejącym 100 km/godz. 100 lat temu jeden pies uratował całe miasteczko!

Jeśli odwiedzasz naszą stronę regularnie, doskonale wiesz, że wśród zwierząt, a w szczególności psów nie brakuje dzielnych bohaterów, którzy zaryzykują własnym życiem, aby pomóc ludziom w potrzebie.

Ich wierność i niezwykła odwaga jest godna podziwu i niekiedy ciężko uwierzyć, że zwierzęta są zdolne do takich poświęceń. Niesamowite losy najdzielniejszych czworonogów są doskonałymi materiałami na scenariusze filmowe. Czasem faktycznie tak się dzieje i na podstawie prawdziwych wydarzeń powstają fantastyczne produkcje o bohaterskich psiakach, które nie zważając na własne bezpieczeństwo, ratują ludzkie życia.

Nie sposób nakręcić film o każdym odważnym zwierzaku. Gdyby tak było w kinach i w telewizji niemal codziennie pokazywano by nowe poruszające opowieści o ich bohaterskich wyczynach. Na szczęście niektóre przygody naszych czworonożnych przyjaciół doczekały się ekranizacji i dziś możemy je zobaczyć na ekranach telewizorów.

Na kolejnych stronach przeczytasz o niewiarygodnie dzielnym i zdeterminowanym psie Balto, który uratował 12 ciężko chorych dzieci i zapobiegł rozpowszechnieniu się groźnej epidemii mogącej uśmiercić całe miasteczko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredomtherapy.com

Reply