Wszyscy w schronisku omijali ją szerokim łukiem, na szczęście znalazła rodzinę, która dała jej szansę

Psy żyjące na ulicach nie mają łatwo, brak jedzenia i pasożyty i choroby, jakie je męczą, doprowadzają je do skrajnych stanów.

Porzucone psy nie mają wyjścia, muszą sobie radzić same, jedzą śmieci i resztki. Piją brudną wodę, a każdy dzień bez opieki to nowe pasożyty i choroby. Takie życie jest straszne i niestety kończy się śmiercią zwierzęcia. Czasami psy czy koty mają szczęście, kogoś zainteresuje ich los i znajdą osobą, która zajmie się nimi. Psy są też zabierane do schronisk, gdzie mają szansę na wyleczenie i nowy dom.

Kiedy rodzina przychodzi adoptować zwierzą ze schroniska marzy o pięknym zwierzaczku, który tylko czeka, by okazywać im miłość i wykonywać sztuczki. Niestety tak nie jest, zwierzęta tez mają swoje granice przywiązania i miłości. Lubią być głaskane, ale czasem potrafią bardzo narozrabiać i zniszczyć wiele rzeczy. Trzeba barć to pod uwagę, bo przez to zwierzęta lądują na ulicy – bo się znudziły, bo są niegrzeczne.

Najlepszym lekarstwem dla porzuconego zwierzaka w złym stanie jest nic innego, jak miłość. Przekonasz się o tym na kolejnych stronach.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifebuzz.com

Reply