Gdy zobaczysz banknot za szybą zaparkowanego auta, nie myśl, że jesteś szczęściarzem. Pod żadnym pozorem go nie zabieraj!

Złodzieje samochodów wciąż wpadają na nowe pomysły, które pozwolą im łatwo i szybko ukraść dany pojazd. Ostatnio bardzo modna stała się metoda „na banknot”. Zobaczcie, na czym polega!

Złodzieje zostawiają za wycieraczką samochodu banknot o dość wysokim nominale. Kładą go zazwyczaj od strony pasażera. Przeważnie są to fałszywe pieniądze, jednak na pierwszy rzut oka ciężko je odróżnić od oryginałów. Co się dzieje potem?

Dobrze wyjaśniła to niedoszła ofiara złodzieja, która zetknęła się z tą metodą, wracając z zakupów. Kobieta otworzyła bagażnik i chciała włożyć do środka zakupy. Dostrzegła, że ludzie przyglądają się przedniej szybie jej samochodu. Na szczęście nie zdecydowała się oderwać banknotu. Wsiadła do samochodu i zrezygnowała z „prezentu”, który mógł kosztować ją auto.

Gdyby postąpiła inaczej, czyhający nieopodal złodziej skończyłby do otwartego samochodu i odjechałby w siną dal. Podobne sytuację są bardzo niebezpieczne nie tylko dlatego że możemy w kilka sekund stracić samochód, ale również dlatego że istnieje ryzyko potrącenia przez złodzieja.

Pamiętajcie, by nie dać się skusić na pieniądze i nie zostawiać otwartego samochodu nawet na chwilę! Skutki lekkomyślności mogą być opłakane!

1

  3

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.co

Reply