Zdaniem naukowców te konkretne cechy mają ludzie bardzo inteligentni. Sprawdź, czy masz choć połowę z nich!

Większość osób uważa się za mądrych, nawet jeśli nie do końca tak jest.

Nie umiemy ocenić siebie krytycznie i często dodajemy sobie wiedzy i elokwencji. Innych za to potrafimy ocenić doskonale. Wytykamy im wady, złe postępowanie czy wpadki, które popełnili dawno temu. O swoich zapominamy, uważając się za wszystkowiedzących i nieomylnych. Czasem warto również na siebie popatrzeć krytycznym okiem i zdać sobie sprawę z własnych niedoskonałości.

Po czym poznać człowieka inteligentnego? Większość osób zapewne powie, że po zasobie wiedzy, jaki posiada. To faktycznie bardzo ważne, ale naukowcy twierdzą, że nie tylko to jest istotne. Dla serwisu Business Insider opracowano specyficzne cechy i zachowania, które wyróżniają ludzi inteligentnych i tych z ponadprzeciętną inteligencją. Jeśli posiadasz większość z nich, możesz uważać się za wyjątkowego. Niektórzy są wobec tego nieco sceptyczni i twierdzą, że lepiej potraktować ich badania z przymrużeniem oka.

Najstarsze z rodzeństwa jest najinteligentniejsze

Pierworodni mają największe możliwości i są najbardziej pewni siebie. Udowodniono, że mają o 2,3 pkt wyższe IQ niż reszta rodzeństwa. Nie chodzi tu o genetykę, lecz o fakt, że rodzice wkładają więcej wysiłku w wychowanie i edukację pierwszego potomka. Później ono przejmuje rolę opiekuna, biorąc udział w wychowaniu młodszego rodzeństwa.

Szczuplejsi są inteligentniejsi

Badacze z Toulouse University Hospital ustalili, że im większy obwód w pasie, tym mniejsze zdolności poznawcze. Badania rozpoczęto w latach 50. i trwały aż do 2006 roku. Wówczas udostępniono wyniki i przekazano światu, że szczuplejsi ludzie mają wyższe IQ.

Przejdź na kolejne strony i poznaj więcej cech ludzi inteligentnych. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply