Syn nie oddał rodziców do domu opieki, lecz umieścił ich w piwnicy! Dom był za mały, by pomieścić wszystkich

Starzy i schorowani rodzice są niekiedy problemem dla dzieci.

Gdy są młodzi i w pełni sił, są przydatni. Opiekują się wnukami, pomagają dzieciom finansowo i zawsze służą dobrą radą. Kiedy młodzi urządzą się finansowo, odchowają dzieci i pójdą na swoje, rodzice stają się niepotrzebni. Czasem wręcz zawadzają. Dzieci zaczynają się zastanawiać co z nimi zrobić. Najprostszym sposobem jest oddanie ich do domu opieki i sporo ludzi wybiera właśnie to rozwiązanie.

Seann i Ginny mieszkają w domu, który ma trzy pokoje. Jeden z nich zajmuje ich córka, drugi syn i synowa a w trzecim mieszkają oni. Ich rodzice George i Bonnie mieszkali osobno. Długo nie korzystali z pomocy dzieci i mimo sędziwego wieku radzili sobie, jak mogli. George cierpiał na demencję, jednak jego żona była na tyle sprawna, aby się nim zajmować. Ostatnio Bonnie złamała biodro i musiała się poruszać na wózku inwalidzkim. Nie była w stanie pomóc mężowi. Teraz to ona potrzebowała opieki.

Schorowany mężczyzna nie był jednak w stanie zająć się żoną. Na szczęście mogli liczyć na pomoc swojego syna Seana. Mężczyzna początkowo nie wiedział, co ma zrobić ze swoimi rodzicami. Nie mógł ich zabrać do domu, gdyż nie było wolnego pokoju, w którym mógłby ich umieścić. Żona namawiała go, by sprzedał dom i mieszkanie rodziców, a za uzyskane pieniądze kupił większy dom, który pomieści całą rodzinę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply