3 prawdy o cesarskim cięciu, które powinna znać każda kobieta

Cesarskie cięcie jest coraz popularniejszym sposobem przychodzenia dzieci na świat, ale należy pamiętać, że jak wszystko ma swoje wady i zalety.

Cesarskie cięcie pojawia się w historii już w starożytnym Rzymie, jednak miało niewiele wspólnego ze współczesną operacją. Było wykonywane na kobietach, które zmarły w ciąży. Kolejne wieki też nie rozwijały tej techniki. Kobiety najczęściej za taki zabieg płaciły życiem. Jednak dziecko miało szansę na życie. Dopiero badania położnika Eduardo Porro przyczyniły się do tego, że kobiety miały szansę przeżyć ten zabieg.

 

3 prawdy o cesarskim cięciu, które powinna znać każda kobieta

Obecnie cesarskie cięcie jest wykonywane, gdy istnieją poważne przeciwwskazania, by kobieta rodziła naturalnie. Gdy zagrożone jest życie matki lub dziecka. Jednak coraz więcej kobiet uznaje ten sposób za mniej bolesny i bezpieczniejszy dla dziecka. Czy jest tak na pewno?

1. To poważna operacja

Cesarskie cięcie to poważna ingerencja w organizm, przecięte zostają mięśnie, które ciężko i długo się goją. Mięśnie te biorą udział w chodzeniu i wielu ruchach, przez co bardzo bolą. Ponadto podczas cesarki kobieta zdana jest sama na siebie, nie może liczyć na rodzinny poród jak w przypadku, gdyby rodziła naturalnie. Kolejne przykłady poznasz na następnej stronie.

 

3 prawdy o cesarskim cięciu, które powinna znać każda kobieta

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me


Reply