Opiekun musi iść pomagać kolejnym sierotkom, reakcja małego kangura porusza serce

W Australii bardzo dużym problemem są kangury, które nagle wyskakują na drogę kierowcom. Niestety w wielu przypadkach zwierzęta nie mają szans w starciu z rozpędzonym samochodem. Mimo że są silne i skoczne giną pod kołami. Bardzo czeto zdarza się, że dorosłe kangurzyce w torbach mają swoje maleństwa. Osłonięty ciałem matki kangurek żyje nadal, jednak potrzebuje pomocy.

Zajmują się tym wolontariusze, którzy nierzadko poświęcają swój cały wolny czas, by patrolować autostrady i drogi w poszukiwaniu sierotek. Jest wiele organizacji, ale tez prywatnych osób, które się temu poświęcają. Odnajdują maleństwa i opiekują się nimi, dopóki zwierzaki nie będą samodzielne. Wtedy mogą wrócić do naturalnego środowiska.

Bez nazwy 1


Nie inaczej jest w tym przypadku, mały kangur stracił matkę i trafił pod opiekę ludzi. Samotny malec, który do tej pory krył się w torbie matki, lgnie do opiekuna. Johanssen Joey pracuje w ośrodku Alice Springs i na co dzień zajmuje się sierotkami. Maluch wczepia się w niego, nie chce puścić. Ten widok zapada w serce!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply