Miesiąc, w którym się urodziłeś, ma związek z konkretnymi schorzeniami. Zobacz, czy jesteś podatny na nowotwory i choroby serca!

Podobno data urodzin każdego człowieka jest pewnego rodzaju przepowiednią.

Chyba coś w tym jest, bo mnóstwo ludzi czyta horoskopy i kieruje się zawartymi w nich radami. Wierzymy również, że nasze charaktery wynikają w dużej mierze z daty urodzenia. Jest w tym sporo prawdy a miesiąc, w którym przyszliśmy na świat, może sugerować coś jeszcze m.in. skłonności do zapadania na niektóre schorzenia. Aby zbadać ten związek, hiszpańscy naukowcy dokładnie przyjrzeli się 27 przewlekłym chorobom i osobom, które na nie często chorowały. Okazało się, że duży wpływ miał na to miesiąc urodzenia.

Na przykład mężczyźni, którzy przyszli na świat we wrześniu byli trzy razy bardziej narażeni na problemy z tarczycą niż osoby urodzone w styczniu. Z kolei kobiety urodzone w lipcu były o 27% bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi i aż o 40% na nietrzymanie moczu. Specjaliści z Atlanty także przebadali 30 000 ludzi i potwierdzili, że miesiąc narodzin w znacznym stopniu wpływa na zdrowie. Do podobnych wniosków doszli także badacze z Kolumbii i Europy.

Osoby urodzone w styczniu:

Kobiety są bardziej narażone na migreny, ataki serca i ciężej przechodzą menopauzę, mężczyźni zaś często borykają się z zaparciami, wrzodami żołądka i bólami krzyża. Osoby urodzone w styczniu są podatne na nadciśnienie, cukrzycę typu 2 i raka płuc. Mogą narzekać także na zdrowie psychiczne. Istnieje u nich wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia schizofrenii i depresji.

Na kolejnych stronach znajdziesz kolejne miesiące i przyporządkowane do nich choroby. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, newsweek

Reply