3-dniowy detoks oczyszczający organizm z cukru, poprawiający zdrowie i pomagający schudnąć. Sprawdzony i skuteczny!

Wiemy, że cukier jest niezdrowy, jednak nie możemy z niego zrezygnować. Jest dodawany niemal do wszystkiego i czasem zupełnie nieświadomie go spożywamy.

Wystarczy czytać etykiety i zwracać uwagę co z pozoru bezpieczne i odchudzające produkty mają w składzie. Niestety, większość z nich zawiera cukier i nie jest go wcale mało. Napoje gazowane, soki, jogurty, konfitury, płatki śniadaniowe, keczupy, pieczywo tostowe… Można by tak wymieniać bez końca. Tak naprawdę ciężko znaleźć artykuły, które nie mają go wcale.

Powinien dostarczać około 10% ogółu energii. Oznacza to, że dziennie wolno nam zjeść około 40-50 g cukru (nie więcej niż 5 łyżeczek). Tymczasem spożywamy go znacznie więcej, wielokrotnie przekraczając normy. Nadmiar cukru w organizmie objawia się na różne sposoby. Co prawda dostarcza energii, ale na krótko. Za to znacząco zaburza poziom glukozy w organizmie i podrażnia błonę śluzową żołądka oraz dwunastnicy. Zakwasza organizm i przyczynia się do choroby refleksowej, zgagi, owrzodzeń i stanów zapalnych.

To jednak nie wszystko! Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : fitnessandpower.com

Reply