Wiosna już za dwa tygodnie! Wykorzystaj ten czas na ćwiczenia i zyskaj nową piękną sylwetkę!

Marzysz o nienagannej figurze na wiosnę? Jeśli tak, pozostało Ci niewiele czasu, ale jeszcze nic straconego. Zacznij już dziś i wypróbuj sprawdzone ćwiczenia, które pomogą Ci odzyskać formę. 

Choć pogoda za oknem nie zapowiada kalendarzowej wiosny, to zanim się spostrzeżemy, nadejdą ciepłe dni, które pozwolą pozbyć się grubych kurtek, czapek i szalików. Bądźmy przygotowani na ten czas i regularnie ćwiczmy, nie tylko z myślą o pięknej sylwetce, ale przede wszystkim o swoim zdrowiu. Uprawianie sportu czy regularne ćwiczenie znacznie poprawiają kondycje i samopoczucie, dlatego powinny stanowić nieodłączny element naszego tygodniowego planu.

Wykonywanie ćwiczeń fizycznych jest uzależnione od możliwości organizmu osoby ćwiczącej. Rodzaj ćwiczeń powinien być odpowiednio dobrany do stanu zdrowia, wieku, płci, prowadzonego trybu życia. Pamiętaj, by najpierw obiektywnie ocenić swoje możliwości, co pomoże uniknąć kontuzji i urazów. Lepiej zacząć od ćwiczeń mniej obciążających, stopniowo przechodząc do bardziej wymagających, kiedy już ogólna kondycja ulegnie poprawie. Na dobry początek dwa zestawy ćwiczeń, rekomendowane dla osób o różnej sprawności fizycznej.


Ćwiczenia dla osób, które nie podejmują aktywności fizycznej.

Uścisk motyla

brzuch-1

Cel ćwiczenia: wzmocnienie mięśni prostych brzucha

Połóż się na plecach, złącz podeszwy stóp i podciągnij nogi jak najbliżej ciała, tak, aby kolana pozostały na zewnątrz. Ręce połóż za głowę, łokcie powinny znajdować się na wysokości uszu. Nie odrywając pleców od podłogi, napręż mieście brzucha i unieś klatkę piersiową. Pozostań w tej pozycji 3 sekundy i powoli powróć do leżenia.

Serie: 1     Ilość powtórzeń: 10


Na obie strony

brzuch-2

Cel ćwiczenia: wzmocnienie mięśni ukośnych brzucha

Połóż się na plecach, ugnij kolana, a złączone stopy połóż płasko na podłodze.  Wyprostuj ręce i połóż je po bokach, wzdłuż ciała. Nie zmieniając pozycji głowy oraz szyi, spróbuj dosięgnąć prawą dłonią prawej stopy. Pamiętaj, aby nie odrywać pleców od podłogi. Następnie ćwiczenie powtórz na lewej stronie ciała.

Serie: 1     Ilość powtórzeń: 15


Napięta jak deska

brzuch-3

Cel ćwiczenia: wzmocnienie mięśni poprzecznych brzucha

Wesprzyj się na łokciach i kolanach, będąc twarzą do podłogi. Łokcie powinny być usytuowane pod barkami i tworzyć kąt prosty. Powoli wyprostuj złączone nogi tak, aby ciało utworzyło linię prostą. Mięśnie powinny być napięte, plecy wyprostowane, a wzrok skierowany do dołu (nie zadzieramy głowy). W tej pozycji pozostań przez co najmniej  3 sekundy, następnie powróć do pozycji wyjściowej.

Serie: 1     Ilość powtórzeń: 10

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply