Najlepsze cytaty z książki „Mały Książę”

Niektóre książki nigdy nie tracą na aktualności.

Literatura jest doskonałym źródłem życiowej mądrości. Trzeba tylko umieć znaleźć odpowiednią lekturę, która nie tylko wciągnie swą fabułą, ale także urzeknie klimatem jakim tworzy. Książką, która dla wielu osób stała się skarbnicą mądrości, jest „Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

 

Cytaty z „Małego Księcia” uczą wielu prawd o ludziach i świecie, jaki tworzą. Antoine de Saint-Exupéry w bardzo prostych słowach mówi o niezwykle ważnych i trudnych rzeczach, w czym można upatrywać się sukcesu jego opowiadania o chłopcu poszukującym miłości i przyjaźni.

„Mały Książę” to tylko z pozoru baśń dla dzieci, ale w rzeczywistości jest to opowieść dla dorosłych, która ma im pokazać, czym jest prawdziwa odpowiedzialność czy dojrzewanie do uczuć względem innych osób (miłości, przyjaźni). Cytaty z „Małego Księcia” mogą być dla wielu osób życiowymi drogowskazami.

 

Cytaty „Mały Książę”

1. A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

2. Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

3. Ludzie z Twojej planety hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie… i nie znajdują w nich tego, czego szukają… A tymczasem to, czego szukają, może być ukryte w jednej róży.

4. Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela.

Więcej cytatów znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org, wyrwanezkontekstu.pl

Reply