Żelazne cytaty Margaret Thatcher, które każdy powinien przeczytać! Numer 7 najmocniejszy

Odkąd Margaret Thatcher doszła do władzy, Wielka Brytania stała się zupełnie innym krajem. Jej liberalną politykę gospodarczą określano mianem taczeryzmu.

Stanowczość Thatcher w stosunku do państw bloku wschodniego oraz strajkujących górników spowodowała, że nadano jej przydomek Żelaznej Damy. Była zagorzałą eurosceptyczką. Głośno opowiadała się za ograniczoną integracją europejską. Przewodziła gabinetowi przez 11 lat i była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX wieku.

Według jej biografa Charlesa Moore’a Żelazna Dama darzyła szczególną sympatią Polskę. Czynnie popierała nasz kraj w czasach PRL-u. Była pierwszym brytyjskim premierem, który odwiedził Polskę. Spotkała się wówczas w Warszawie z generałem Wojciechem Jaruzelskim oraz premierem Mieczysławem Rakowskim. Złożyła także hołd księdzu Jerzemu Popiełuszce i odbyła nieoficjalne spotkanie z Lechem Wałęsą oraz innymi członkami NSZZ „Solidarność”.

Cytaty brytyjskiej premier powtarzane są do dziś i nie ma co się dziwić, bo zawierają mnóstwo prawd i życiowych mądrości. Dziś wybraliśmy najlepsze z nich. Oto one:

1. Jeśli chcesz coś omówić – idź do mężczyzny, jeśli naprawdę chcesz coś zrobić – idź do kobiety.

2. Dom powinien być w centrum, ale nie na granicy życia kobiet.

3. Być potężną, to jak być prawdziwą damą. Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.

Przejdź na kolejne strony i poznaj więcej inspirujących cytatów. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : ichef.bbci.co.uk, timedotcom.files.wordpress.com, spectatorblogs.imgix.net, assets.nydailynews.com

Reply